ZALOŽENIE SRO


KEDY SI ZALOŽIŤ S.R.O. a KEDy voliť inú formu podnikania?

Rozhodujúcim faktorom, ktorý vyvažuje náklady spojené so zvýšenou administratívou pri s.r.o. sú odvody do sociálnej poisťovne. Výškou príjmu sa pritom nemyslí "zisk", ale obrat - teda celková suma fakturácie za daný rok.

Príjem do 7266 € (ZA rok 2022)

Založte si živnosť. Nevzniká Vám povinnosť platiť odvody do sociálnej poisťovne, môžete si uplatniť paušálne výdavky a nezdaniteľnú čiastku, a ušetríte za vedenie účtovníctva. Pokiaľ ste popri živnosti aj zamestnaný, nemusíte platiť ani preddavky do zdravotnej poisťovne. Tam príde k zúčtovaniu a prípadným doplatkom až podľa Vášho daňového priznania. A živnosť viete kedykoľvek zrušiť. Radi Vám s tým pomôžeme.

Príjem nad 7266 € (za rok 2022)

Tu už je založenie s.r.o. na zváženie. Minimálne preddavky do sociálnej poisťovne tvoria sumu cca 2400€ ročne, pričom spracovanie podvojného účtovníctva a mzdové výkazy za odmenu konateľa Vás budú stáť cca 800€.
Samozrejme zvážiť treba aj ďalšie pre a proti - žiadne odvody znamenajú žiadna PN, žiadna materská, a s.r.o. sa tiež "nezbavíte" zo dňa na deň. Na druhej strane pri spoločnosti s ručením obmedzeným ako aj samotný názov napovedá, ručíte za záväzky vyplývajúce z podnikania iba obmedzene, a to do výšky svojho vkladu. Pričom pri živnosti je v stávke celý majetok, ktorý ako fyzická osoba vlastníte. A nezanedbateľný je aj fakt, že podnikanie prostredníctvom s.r.o. pôsobí dôveryhodnejšie.

CENA ZA ZALOŽENIE  250€

Uvedená cena je konečná a zahŕňa kompletné služby, súdny poplatok a poplatky za voľné živnosti v ľubovoľnom počte.  Cena nezahŕňa overenie podpisov a poplatky za viazané živnosti. 

AKO TO PREBIEHA?

Vy dodáte mailom alebo telefonicky údaje potrebné k založeniu s.r.o. a my pripravíme podklady na podpis, ktoré Vám zašleme mailom alebo vytlačíme na vyzdvihnutie v našej kancelárii v Pezinku. Podpísané podklady nám pošlete mailom alebo poštou, príp. osobne a ostatné zabezpečíme my. Zrealizujeme potrebné elektronické podania na Živnostenský a Obchodný register.

Nenašli ste svoj predmet podnikania v zozname voľných živností? Čo znamená konanie konateľov samostatne/ spoločne v praxi? Môže byť zakladateľom s.r.o. cudzinec? Ak máte otázky, ozvite sa nám. Radi Vám ich zodpovieme.


POŠLI E-MAIL a zaloŽ s.R.O. Už dnes ->

potrebné údaje

  • obchodné meno 
(nesmie byť už zapísané v Obchodnom registri, skontroluj na orsr.sk)
  • sídlo
(adresa + meno majiteľa nehnuteľnosti)
  • predmet podnikania
(zoznam aktuálnych voľných živností, z ktorých si vyberáš, nájdeš tu)
  • osobné údaje konateľov a spoločníkov 
(presne ako sú uvedené v občianskych preukazoch)
  • konanie konateľov
(samostatne/ spoločne)
  • ručenie spoločníkov
(50:50, 30:70,...)
  • správca vkladu
(kto bude vystupovať ako správca vkladu z uvedených spoločníkov)

KONTAKTUJTE NÁS

K dispozícii sme počas pracovných dní v čase od 8:00 do 16:00
Pokiaľ ste nás náhodou nezastihli, zavoláme Vám späť akonáhle to bude možné


OSOBNE
Veltlínska 2, 902 01 Pezinok

TELEFONICKY
0919 222 326

MAILOM
ada.gustafik@gmail.com